Jakie drewno warto stosować do wykończenia tarasu?

Udostępnij na:  

 

Taras w drewnie? Dla wielu abstrakcja, jednak jeśli ktoś zna dobre rozwiązanie tego problemu, wówczas może uzyskać bardzo ciekawe efekty. Jak to zrobić? W niniejszym wpisie moja porada na ten temat.W takim przypadku warto przyjrzeć się panelom, z drewna krajowego i importowanego, które jednak muszą mieć specyficzne właściwości. Tutaj rozwiązaniem może być drewno poddane specjalistycznej obróbce termicznej dzięki której bardzo zyskuje na wytrzymałości.

Deski kompozytowe to propozycja dla ludzi lubiących mieć spokój w życiu i nie przejmować się konserwacja tarasu. Do wyboru są same deski bądź cały zestaw czyli deski, legary oraz elementy mocujące. Zazwyczaj jednak trzeba kupić cały zestaw ponieważ ma on specyficzne elementy wykończeniowe, dzięki którym cała konstrukcja ma ręce i nogi.  Nic więc dziwnego, że wartość desek przy takim zakupie to jedynie 60% ceny końcowej.

Jeśli zaś chodzi o gatunki drewna to musi być ono przede wszystkim twarde, odporne na warunki atmosferyczne i jak najbardziej gęste. Cumaru, ipe, tek czy bangkirai sprawdzą się tu znakomicie. Nie złapią wody, a co za tym idzie będą wolne od pleśni i grzybów. Co więcej, są twarde, więc nie zniszczy ich naniesiona ziemia i piasek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.