Tarasy z drewnianą podłogą – jak je zaaranżować?

Udostępnij na:  

 

Drewniana posadzka na tarasie to rozwiązanie stylowe i solidne. Montaż takiej podłogi wymaga jednak fachowych umiejętności, nierzadko też sporo kosztuje. Czy istnieje rozwiązanie, które posiada zalety drewna, a przy tym jest niedrogie i proste w montażu? Okazuje się, że tak!Deska kompozytowa – co to jest

Wytrzymałe, gustowne i tanie – takie są kompozytowe deski tarasowe. Ich zalety wynikają z połączenia najlepszych cech materiałów pochodzenia naturalnego oraz syntetycznych polietylenów. Zastosowanie w roli wypełniacza bambusa, drzewa o najszybszym tempie wzrostu na świecie, przyczynia się do niskiej ceny materiału. Spoiwo zaś stanowi wysokiej jakości polietylen HDPE, który produkuje się z… plastikowych butelek! Takie połączenie wynika nie tylko z dążenia do ekologicznego wykorzystania odpadów.

Główne zalety deski kompozytowej

Deski kompozytowe (WPC), dzięki wykorzystaniu w produkcji materiałów syntetycznych, charakteryzują się zaletami ułatwiającymi utrzymanie parkietu w należytym stanie przez długi czas. Kompozytom niestraszne insekty i gryzonie. Są też w pełni odporne na butwienie, dzięki czemu nadają się do pomieszczeń o dużym stopniu zawilgocenia. Z ich instalacją poradzi sobie każdy, kto potrafi wkręcić żarówkę, ponieważ położenie tego typu parkietu odbywa się za pomocą łączenia specjalnych krzyżaków.

Charakterystyka deski kompozytowej

Konserwacja desek kompozytowych jest równie prosta, co ich montaż: nie wymagają one jakiejkolwiek konserwacji, olejowania ani impregnacji. Do utrzymania czystości wystarczy woda i szczotka. Szeroka paleta kolorów, wzorów i deseni, w jakich oferowane są deski tarasowe wraz z ich wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że znaleźć one mogą miejsce na podłodze zewnętrznego tarasu.

Gdzie kłaść parkiet z deski kompozytowej?

Na tyle lekkie, by ich montaż nie wymagał specjalnych przygotowań, deski kompozytowe będą wyglądać doskonale jako uzupełnienie wyglądu przestrzeni poza domem. Poniżej prezentujemy dwa pomysły na wykorzystanie paneli WPC w aranżacji tarasu. Zainspirować nimi można również wygląd twojej altany, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak również na działce.

Aranżacja tarasu – postaw na wiklinę!

Wiklinowe meble mają to do siebie, że są miłe dla oka, ekologiczne i stylowe – jednocześnie! Do tego jak żadne inne potrafią wytworzyć przytulny, nieco rustykalny klimat w każdej przestrzeni, w której się znajdą. Wybierz zatem wiklinę, jeśli swojemu tarasowi chcesz dodać przede wszystkim ciepłego wyglądu. Meble z drewnianej plecionki doskonale skomponują się z jasną deską tarasową. Nieźle będą również wyglądać na tle surowej cegły. Kolory dominujące w tej aranżacji powinny być jasne, ale także lekko przygaszone tak, by wytworzyć klimat, nazwijmy to, udawanej dojrzałości, która panować powinna nad takim tarasem. W połączeniu z okalającymi je kwiatami (polecamy „babcine” pelargonie!), meble wiklinowe stworzą urokliwy azyl dla każdego, kto będzie potrzebował na chwilę uciec od codziennego zgiełku.

Aranżacja tarasu w stylu minimalistycznym

Jeśli jednak przytulne patio nie do końca odpowiadać będzie twojemu gustowi, mamy dla ciebie propozycję z zupełnie innej beczki! Minimalistyczny wystrój tarasu być może niektórym wyda się zbyt oschły, ale sprawdzi się doskonale zwłaszcza w tych domach, które obdarzone zostały doskonałymi widokami rozpościerającymi się wokoło. Aranżacja w tym typie nie przesłania bowiem wzroku, a do środka wpuści bardzo dużo światła, a gdy podłogę wyłożysz jasną deską kompozytową, całość stanie się jeszcze bardziej jasna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.