Podłoga z desek

Udostępnij na:  

 

Podłoga z desek to marzenie wielu. Wygląda ładnie i solidnie w większości pomieszczeń, a w mieszkaniu wprowadza przyjazny klimat. Co prawda w dzisiejszych domach jest zastępowana przez panele lub płytki, ale prawdziwe drewno na podłodze ma jeszcze wielu swoich zwolenników.

Taka podłoga oprócz walorów wizualnych posiada wiele zalet użytkowych, o których kilka słów poniżej.

Trwałość

Prawidłowo zabezpieczona podłoga jest odporna na zarysowania i wgniecenia. Poza tym deski używane do jej wykonania są grube, dlatego można je kilkukrotnie cyklinować. To sprawia, że co jakiś czas możemy ją odnawiać, co spowoduje, że wnętrze domu będzie wyglądało na świeże. Jest to zatem inwestycja na wiele lat.

Izolacja

Drewniana podłoga jest świetnym izolatorem termicznym, a także tłumi dźwięki nadchodzące zarówno z zewnątrz, jak i wydobywające się z naszego domu. Jest to jej duży atut, gdy mamy głośnych sąsiadów w kamienicy lub dom zamieszkują dwie lub więcej rodzin.

Wygoda

Deski podłogowe są łatwe w utrzymaniu pod warunkiem, że jest dobrze zabezpieczona lakierem lub innym środkiem. Komfort czyszczenia jest ważny szczególnie, jeżeli w domu mieszka osoba uczulona na kurz.

Różnorodność

Możemy sobie wybrać podłogę każdego koloru, jaki chcemy – od przyjemnych ciepłych barw do podłogi w stylu skandynawskim, jasnej i wprowadzającej dużo światła. Jeżeli chcemy, aby podłoga podkreślała naturalny charakter drewna dostępne są także deski o widocznych sękach lub nieco postarzałe.

podłoga z desek

Łatwość w układaniu

Ułożenie podłogi z desek nie jest na szczęście mocno skomplikowane i w zasadzie każdy może zrobić to sam. Gdy jednak brakuje nam doświadczenia na początek warto poprosić fachowca o kilka wskazówek, jednak nie musimy się martwić, że wymarzona podłoga oznacza wynajem wyspecjalizowanej ekipy remontowej.

Trzeba natomiast pamiętać, że drewno przeznaczone na podłogę musi być dobrze wysuszone. Jeżeli okaże się, że w trakcie kładzenia deski były wilgotne w podłodze prędzej czy później powstaną szczeliny, a cały urok z posiadania takiej podłogi straci swoje znaczenie.

Naturalność

Kolejnym argumentem przemawiającym za drewniana podłogą jest to, że wykonana jest z materiału w pełni odnawialnego i ekologicznego, co jest istotne dla osób, które wykazują troskę o środowisko i dla których produkty ekologiczne mają znaczenie.

Jeżeli chodzi o rodzaj drewna, jaki najlepiej użyć, to bardzo dobrze sprawdza się drewno dębowe, ale często wykorzystywane są również inne gatunki, jak jesion lub sosna.

Podłoga desek to dobry wybór, jeżeli chcemy osiągnąć ciepłe a zarazem luksusowe wnętrze. Odpowiednio dobrana wyeksponuje piękno każdego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.