Jak wykorzystać skrzynki po owocach w aranżacji wnętrz?

Udostępnij na:  

 

Europalety w aranżacji mieszkań i tarasów nie dziwią już nikogo. Równie efektownym pomysłem jest zastosowanie skrzynek po owocach w aranżacji wnętrz. Dają one ogromne pole do wnętrzarskich eksperymentów oraz sprawdzenia swoich zdolności manualnych. Ze skrzynek możesz bowiem samodzielnie wykonać nawet meble. Oto kilka sposobów na wykorzystanie skrzynek po owocach w aranżacji wnętrz.

W najprostszym wydaniu są wykonane ze świerkowego, surowego drewna. Ich konstrukcja jest nieskomplikowana, często wymagająca zeszlifowania. W sprzedaży dostępne są jednak skrzynki idealnie wykończone i pomalowane farbami w modnych odcieniach. Niezależnie od tego, w jaki sposób są wykończone – skrzynki nadadzą aranżacji wnętrza przytulny i rustykalny charakter. A jeśli szukasz więcej inspirujących pomysłów na wykorzystanie nietypowych elementów w aranżacji wnętrz, zapoznaj się z artykułem: Bądź bohaterem w swoim domu – zrób to sam.

Po prostu skrzynki

tool-box-2124616_1280

Najprostszym sposobem na wykorzystanie skrzynek po owocach w aranżacji wnętrza lub tarasu, jest użycie ich w roli osłonek na doniczki. Możesz w nich umieścić rośliny dekoracyjne lub sadzonki z ziołami – surowe drewno będzie znakomicie kontrastować z żywą zielenią roślin.

Ponadto w ten sposób możesz również wykonać skrzynię np. na zabawki twojego dziecka. W takim przypadku warto przytwierdzić do ich spodniej części obrotowe kółka, dzięki czemu skrzynia będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Regały i półki

box-2064180_1280

Szalenie ciekawy efekt aranżacyjny można uzyskać wykonując ze skrzynek po owocach regały. Możesz połączyć ze sobą skrzynki o takich samych rozmiarach i kształtach lub dobrać zróżnicowane, które będą się uzupełniały. Skrzynki wystarczy połączyć ze sobą za pomocą wkrętów do drewna, a następnie przytwierdzić regał do ściany za pomocą specjalnych mocowań. W ten sposób będziesz mógł efektownie wyeksponować książki, rośliny i drobne dekoracje.

Ponadto skrzynki o niewielkiej głębokości np. 20 cm. możesz zawiesić na ścianie jako samodzielne półki. Szczególnie dobrze będą wyglądać w łazience. Równie dobrze sprawdza się one w roli stolika nocnego, a zbijając ze sobą kilka skrzynek możesz wykonać nawet stolik kawowy do salonu.

Więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie skrzynek w aranżacji wnętrz znajdziesz na fanpage’u Domifikacje.pl, który traktuje o aranżacjach wnętrz i ogrodów przedstawiając ciekawe zdjęcia i porady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.