Robimy remont. Gdzie kupować artykuły budowlane?

Udostępnij na:  

 

Remont zwykle bywa poważną sprawą. Jak pokazują sondaże społeczne, w dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na remontowanie domu, czy mieszkania co rok – jest to zbyt duży wydatek, na który nas po prostu nie stać. Nic dziwnego, że jeżeli już decydujemy się na remont, to chcemy, aby wszystko poszło jak najlepiej.

Po pierwsze materiały budowlane

Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór artykułów budowlanych. Każdy z nas chciałby zakupić artykuły budowlane po jak najniższej cenie – oczywiście są na to sposoby, ale w każdym takim przypadku warto sprawdzić jakość materiałów, żeby mieć pewność tego, co kupujemy. Całkiem spore obniżki znajdziemy w marketach budowlanych – czasem wynoszą one nawet 50, czy 70% od ceny początkowej. Zwłaszcza w takich przypadkach należy być ostrożnym, bo może okazać się, że przeceniony towar jest uszkodzony lub wadliwy, stąd właśnie ta obniżka ceny.

brush-1034901_960_720

Zdajmy się na zaufane opinie

Kupując materiały budowlane, warto zdać się na opinię osób, które już mają w tej kwestii doświadczenie. Lepiej jednak, aby byli to nasi znajomi niż przypadkowe osoby, czy sugerowanie się opiniami, które znajdziemy w internecie. Oprócz korzystania z usług samych marketów budowlanych warto zorientować się, czy w okolicy nie znajduje się jakiś skład budowlany lub hurtownia budowlana. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w takich miejscach – zwłaszcza kiedy bezpośrednio rozmawiamy z właścicielem – możemy liczyć na naprawdę spory upust. Nie należy wstydzić się negocjowania cen, w szczególności wtedy, kiedy zakup dotyczy dużej ilości materiałów budowlanych.

Zakupy z dostawą

Warto także rozważyć kwestię dostawy zakupionych towarów. Nie każdy mówi o tym jasno i otwarcie – dlatego warto pytać samemu, już na samym początku. Może okazać się, że w markecie budowlanym znajdziemy świetną promocję, ale niestety nie otrzymamy darmowego transportu, a jego koszt doliczony do materiałów ostatecznie mocno przekroczy cenę materiałów np. z pobliskiego składu budowlanego. Zakup artykułów budowlanych to długi proces logistyczny, który trzeba odpowiednio zaplanować, dlatego poczytaj także ten artykuł: http://houseofsolutions.pl/zanim-wyruszysz-na-zakupy-budowlane-jak-sie-do-nich-przygotowac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.