Meble z drewnianych skrzynek

Udostępnij na:  

 

Półki, zasobniki, a nawet stoliki – takie „meble” można wykonać z drewnianych skrzynek po owocach. Skrzynie służące do transportu owoców to jeden z najciekawszych sposobów na efektowne i przede wszystkim nie drogie urozmaicenie aranżacji wnętrza. Co więcej regał lub półkę ze skrzynek po owocach możemy wykonać samodzielnie.

Meble z europalet cieszą się niesłabnącą popularnością. Elementy wystroju wnętrza wykonane przy użyciu tych podkładów służących pierwotnie do transportu produktów, znajdują zastosowanie w różnych aranżacjach. Na fali tej popularności we wnętrzarskiej modzie pojawiły się także skrzynki po owocach. Wykonane najczęściej z drewna świerkowego, często opatrzone stemplami i napisami, dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, stanowią znakomity materiał dla eksperymentów z aranżacją wnętrz. Przy odrobinie fantazji można z nich wykonać zaskakujące meble i domowe sprzęty.

Skrzynki na salonach

Jednym z wiodących trendów we wnętrzarskiej modzie jest prostota. Dlatego właśnie skrzynki tak znakomicie spisują się na salonach – mają nieskomplikowaną formę i wykonane są z prostych deseczek, często nawet nie obrobionych. W zależności od upodobań oraz stylistyki wnętrza, skrzynki mogą pozostać w swoim surowym wykończeniu. Jednak szczególnie ciekawy efekt można uzyskać poprzez ich renowację. Drewno warto zeszlifować, a następnie pomalować bejcą lub emalią do drewna na modny kolor np. szary lub biały. Jeśli skrzynka jest opatrzona jakimiś stemplami, pozostawiając je widoczne, uzyskamy industrialny efekt.

Co z tymi skrzynkami?

Najprostszym zastosowaniem skrzynek po owocach w aranżacji wnętrz, jest wykorzystanie ich w takiej roli, do jakiej zostały stworzone, czyli do przechowywania. Sprawdzą się znakomicie zarówno w kuchni, pokoju dziennym, jak i pokoju naszej pociechy. Można w nich przechowywać wszystko – akcesoria kuchenne, koce, dodatkowe poduszki, czasopisma czy zabawki dziecka. Aby taka skrzynka stała się jeszcze funkcjonalniejszym elementem wyposażenia, można ją zaopatrzyć w obrotowe kółka montowane od spodu. Wystarczy je przytwierdzić za pomocą wkrętów od spodniej strony.

Bardzo efektownie prezentują się natomiast regały oraz półki wykonane ze skrzynek. W przypadku tych pierwszych należy połączyć ze sobą kilka skrzynek ustawionych obok siebie. Aby konstrukcja była solidniejsza, warto przytwierdzić ją za pomocą kątownika do ściany, przy której regał będzie stał. Z kolei półki ze skrzynek, to nic innego jak pojedyncze skrzynki zawieszone na ścianie. Na tak uzyskanej powierzchni można przechowywać książki lub drobne dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.