Meble z drewnianych skrzynek

Udostępnij na:  

 

Półki, zasobniki, a nawet stoliki – takie „meble” można wykonać z drewnianych skrzynek po owocach. Skrzynie służące do transportu owoców to jeden z najciekawszych sposobów na efektowne i przede wszystkim nie drogie urozmaicenie aranżacji wnętrza. Co więcej regał lub półkę ze skrzynek po owocach możemy wykonać samodzielnie.

Meble z europalet cieszą się niesłabnącą popularnością. Elementy wystroju wnętrza wykonane przy użyciu tych podkładów służących pierwotnie do transportu produktów, znajdują zastosowanie w różnych aranżacjach. Na fali tej popularności we wnętrzarskiej modzie pojawiły się także skrzynki po owocach. Wykonane najczęściej z drewna świerkowego, często opatrzone stemplami i napisami, dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, stanowią znakomity materiał dla eksperymentów z aranżacją wnętrz. Przy odrobinie fantazji można z nich wykonać zaskakujące meble i domowe sprzęty.

Skrzynki na salonach

Jednym z wiodących trendów we wnętrzarskiej modzie jest prostota. Dlatego właśnie skrzynki tak znakomicie spisują się na salonach – mają nieskomplikowaną formę i wykonane są z prostych deseczek, często nawet nie obrobionych. W zależności od upodobań oraz stylistyki wnętrza, skrzynki mogą pozostać w swoim surowym wykończeniu. Jednak szczególnie ciekawy efekt można uzyskać poprzez ich renowację. Drewno warto zeszlifować, a następnie pomalować bejcą lub emalią do drewna na modny kolor np. szary lub biały. Jeśli skrzynka jest opatrzona jakimiś stemplami, pozostawiając je widoczne, uzyskamy industrialny efekt.

Co z tymi skrzynkami?

Najprostszym zastosowaniem skrzynek po owocach w aranżacji wnętrz, jest wykorzystanie ich w takiej roli, do jakiej zostały stworzone, czyli do przechowywania. Sprawdzą się znakomicie zarówno w kuchni, pokoju dziennym, jak i pokoju naszej pociechy. Można w nich przechowywać wszystko – akcesoria kuchenne, koce, dodatkowe poduszki, czasopisma czy zabawki dziecka. Aby taka skrzynka stała się jeszcze funkcjonalniejszym elementem wyposażenia, można ją zaopatrzyć w obrotowe kółka montowane od spodu. Wystarczy je przytwierdzić za pomocą wkrętów od spodniej strony.

Bardzo efektownie prezentują się natomiast regały oraz półki wykonane ze skrzynek. W przypadku tych pierwszych należy połączyć ze sobą kilka skrzynek ustawionych obok siebie. Aby konstrukcja była solidniejsza, warto przytwierdzić ją za pomocą kątownika do ściany, przy której regał będzie stał. Z kolei półki ze skrzynek, to nic innego jak pojedyncze skrzynki zawieszone na ścianie. Na tak uzyskanej powierzchni można przechowywać książki lub drobne dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.