Prezent dla majsterkowicza – co wybrać?

Udostępnij na:  

 

Nie ma chyba człowiek, który nie znałby jakiegoś majsterkowicza – czy to w rodzinie czy to wśród znajomych zawsze znajdzie się osoba lubiąca prace tego typu.  Co kupić komuś takiemu jako prezent na urodziny, imieniny czy też święta? Poniżej krótki poradnik.

Przede wszystkim należy zastanowić się jakim rodzajem majsterkowicza jest dana osoba ponieważ majsterkowanie niejedno ma imię. Elektryk, stolarz bądź budowlaniec – każdy z nich ucieszy się z innego prezentu. Kilka propozycji dla każdego z nich przedstawiam w dalszej części tekstu.

Dla stolarza dobrym pomysłem będzie zapewne wyrzynarka lub zestaw dłut. Konstruktor ucieszy się ze spawarki szlifierki bądź wierteł do stali. Młoto-wiertarka, wiertarko-wkrętarka bądź klucz dynamometryczny to udany prezent dla lubiących ulepszać czy przerabiać różne urządzenia.

Podany powyżej sprzęt to oczywiście najprostsze rozwiązania związane ze sprzętem podstawowym, który najprawdopodobniej osoby majsterkujące już posiadają. Aby uchronić się od kupna czegoś, co będzie dublowaniem sprzętu znajdującego się na wyposażeniu danego domu należy zasięgnąć języka u znajomych fana majsterkowania bądź jego samego ponieważ może się okazać iz zakup będzie nieudany. Istnieje jednak możliwość kupna czegoś co zastąpi wysłużone akcesoria – wiertarka może być już po prostu mniej sprawna a klucze powycierane.

Dobrze radzę Ci, bez względu na to co wybierzesz na prezent, kupić coś co ma dobrą jakość. Jeśli nie znasz się na sprzęcie zapytaj kogoś kto takową wiedze posiada bądź poczytaj trochę na ten temat w internecie. Miejsce, gdzie kupujesz prezent również ma znaczenie – odradzam kierowanie się tylko ceną i zakupy w dyskontach bądź sklepach, które nie są specjalistyczne – istnieje bowiem duża szansa, że prezent zamiast cieszyć okaże się bublem.

Gdy wybierasz sprzedawcę istnieje bardzo prosty sposób na sprawdzenie czy zależy mu na jakości sprzedawanej rzeczy – jeśli zada Ci wiele pytań i będzie się starał dowiedzieć czym zajmuje się dany majsterkowicz możesz być pewien, iż trafiłeś na właściwą osobę i fachowca, a nie kogoś kto sprzeda Ci to co zalega mu na magazynie. Zawsze upewnij się jaki jest termin ewentualnego zwrotu oraz sprawdź kwestie związane z gwarancją.

Kilka konkretnych propozycji z różnych pólek cenowych:

1. Latarka czołowa – bardzo przydatna w rozmaitych pracach ponieważ dzięki umocowaniu na głowie ręce pozostają wolne,

2. Maski ochronne / okulary ochronne / nakolanniki – przydadzą się każdemu majsterkowiczowi, a rozmiary są zazwyczaj uniwersalne,

3. Zestaw kluczy – w różnych cenach i rożnej ilości,

4. Wkrętarka lub wiertarka – najlepiej jakiejś dobrej i renomowanej firmy,

5. Komplet młotków do różnych zastosowań.

Udanych zakupów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.