Europalety na tarasie i w ogrodzie

Udostępnij na:  

 

Europalety nie są już kojarzone jedynie z transportem oraz przechowywaniem towarów. Obecnie to niezwykle wdzięczny materiał, z którego można wykonać efektowne dekoracje, a nawet meble. Szczególnie dobrze europalety sprawdzą się w aranżacji tarasu oraz ogrodu – uzyskamy dzięki nim ciekawy, minimalistyczny efekt, a także zapewnimy sobie możliwość komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Europalety to wykonane z drewna podkłady transportowe. Ich rozmiary są ustandaryzowane i bez trudu kupimy je w składach budowlanych czy miejscach skupu. Cena europalety jest zależna od jej stanu, ale zazwyczaj wahają się one w przedziale od 20 do 50 zł. Do wykonania kanapy potrzebujemy trzech palet, dlatego jak widać, koszty takich mebli są naprawdę niewielkie, a samo wykonanie może dostarczyć mnóstwo przyjemności. Wybierając europalety, z których wykonamy meble tarasowe czy ogrodowe, warto zwrócić uwagę, żeby drewno było w jak najlepszym stanie. Dzięki temu efekt końcowy jaki uzyskamy, będzie jeszcze lepszy.

Przygotowanie europalet

Zanim przystąpimy do skręcania wymarzonych ławek czy stolików, europaletę należy odpowiednio przygotować. Chodzi przede wszystkim o wygładzenie powierzchni drewna – dzięki temu będzie ona nie tylko przyjemniejsza w dotyku, ale również nie zniszczy nam ubrań czy poduszek, które ułożymy na meblach. W tym celu możemy zastosować papier ścierny, jednak znacznie efektywniej to zadanie wykonamy za pomocą szlifierki.

Kolejnym etapem przygotowania europalety jest jej impregnacja. Dzięki temu meble będą odporne na działanie grzybów oraz pleśni. Wybierając ostateczna warstwę wykończeniową warto odrobinę popuścić wodze fantazji. Europalety będą prezentować się znakomicie, jeśli pokryjemy je farbą inną, niż odcienie typowo stosowane do drewna. Biel, turkus, mięta, a nawet róż sprawią, że palety będą prezentować się znakomicie.

Co można wykonać z palet?

Tak naprawdę z europalet możemy wykonać prawie wszystko. Ławki, kanapy, stoliki czy kwietniki to tylko kilka podstawowych pomysłów. W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji, a wykonane już meble warto uzupełnić np. poduszkami, aby zapewnić sobie większy komfort użytkowania. Co ciekawe europalety możemy wykorzystać nie tylko w aranżacji tarasu, ale również pomieszczeń mieszkalnych. Znakomite efekty można uzyskać wykonując z palet np. ramę łóżka czy kanapę.

Natomiast w architekturze ogrodowej europalety będą się doskonale komponować również z drewnianymi skrzynkami po owocach. Takie połączenie pozwoli wykonać jeszcze bardziej funkcjonalne meble i dekoracje, a także osiągnąć ciekawy, rustykalny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.