Farba do drewna! Meble jak nowe!

Udostępnij na:  

 

Wielu ludzi uwielbia kolekcjonować stare antyczne i przede wszystkim drewniane meble. Jednak z biegiem czasu staja się one zniszczone: wymagają małej poprawki i odnowienia, aby tchnąć w nie drugie życie. Obecnie na rynku są dostępne bezpieczne i dobre farby do drewna i stolarki z, których możemy skorzystać nie bojąc się o stan naszych ukochanych mebli.

Oczywiście zanim zabierzemy się za malowanie to musimy wytrzeć nasze meble z kurzu i ewentualnych tłustych plam, aby farba lepiej się trzymała. Farby do drewna i stolarki mogą być kładzione na powierzchnie czyste i suche. Dlatego przed malowaniem musimy doprowadzić je do takiego stanu, żeby można pokryć je daną farbą. Jeżeli meble nie są bardzo zabrudzone to wystarczy, że zwilżoną szmatką przetrzemy powierzchnie i tyle powinno wystarczyć.

 

Farby do drewna i stolarki można bezpośrednio stosować na mebel bez używania jakichkolwiek farb podkładowych. Farby te są w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia oczywiście, jeśli nie będziemy stali nad puszką i bezustannie jej wąchali. Malowanie mebli drewnianych jest bardzo proste tylko należy robić to powoli i bardzo dokładnie, aby nie zostawić smug i zacieków oraz, żeby równomiernie pokryć powierzchnie. Najlepiej w tym wypadku użyć pędzla albo wałka malarskiego, ponieważ są one małych rozmiarów i łatwo dotrzeć we wszystkie kąty.

 

Należy pamiętać, że najpierw zaczynamy malować zewnętrzne krawędzie mebla i stopniowo zbliżamy się do środka (więcej tutaj). Dzięki temu efekt końcowy będzie bardzo ładny i taki jakbyśmy tego oczekiwali. Oczywiście starajmy się, aby taka sama ilość farby do drewna i stolarki wylądowała w takich samych ilościach na każdym kawałku naszego mebla. Malując meble nie możemy zapomnieć o folii podkładowej na podłogę, aby nie zachlapać przy okazji innych rzeczy. Najlepiej przygotować sobie wokół malowanego mebla trochę wolnej przestrzeni żeby w razie czego mieć pole manewru.

 

Nie możemy pozwolić, aby podczas malowania w pomieszczeniu chodziły dzieci ani zwierzęta, gdyż jest to niebezpieczne. Dzieci mogą przypadkiem farbę połknąć, co byłoby zagorzeniem dla życia. Natomiast zwierzęta narobią ślady i niepotrzebne plamy na malowanym meblu, dlatego lepiej unikać takich sytuacji dla własnego i innych bezpieczeństwa. Najlepiej będzie, jeśli będziemy w tym czasie sami w domu lub też zamkniemy się na klucz w malowanym pomieszczeniu, aby nikt nam nie przeszkadzał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.