Jak położyć panele, bez pomocy fachowca?

Udostępnij na:  

 

Wiele osób zamiast wykładziny czy parkietu decyduje się na panele podłogowe. Ich montaż nie należy do skomplikowanych. Każdy, lubiący majsterkować pan domu powinien sobie bez trudu poradzić z tą czynnością. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi i odrobina cierpliwości, aby móc cieszyć się piękną podłogą we własnym wykonaniu.

Układanie paneli krok po kroku

Każdy właściciel podłogi z paneli chce aby była estetyczna i jednocześnie technicznie dobra. Nie ma tu miejsca na wszelkie niedociągnięcia czy pomyłki. Ma być schludnie i poprawnie. Nie wiesz, jak położyć panele, aby wyglądały jak spod ręki specjalisty? Najlepiej układaj je prostopadle do okna, a więc tak jak pada światło. Takie sposób ułożenia sprawia, że połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami stają się praktycznie nie widoczne. Jeśli masz kilka okien w pomieszczeniu, w którym mają być położone panele, ułóż je równolegle do promieni słonecznych, które wpadają przez okno znajdujące się naprzeciwko wejścia do pokoju.

Układanie a aranżacja wnętrz

Jeśli mieszkasz w długim i wąskim pomieszczeniu, układaj panele, tak aby wzór był równoległy do krótszych ścian. To znany i sprawdzony sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Jeśli kupiłeś panele o wzorze przypominającym deskę,  staraj się zachować ich ciągłość. Posortuj odpowiednio panele przez montażem. Zawsze łącz krótsze brzegi dwóch paneli pochodzące z różnych paczek.

Pływająca podłoga

Panele warto układać w taki sposób, aby podłoga przypominała pływającą. Dzięki temu nadasz wnętrzu stylowego charakteru. Nadają się idealnie zarówno do salonu, sypialni i przedpokoju. Jeśli masz panele trójwarstwowe, sposób ich łączenia będzie szczegółowo rozpisany w zaleceniach producenta. Jeśli masz deski dwuwarstwowe, należy je ze sobą przykleić. Oprócz tego, panele można też przykleić do legarów.

Czas start

Pracę zacznij od przygotowania podłoża. Musi być ono suche i równe. Następnie należy je zabezpieczyć folią paraizolacyjną, która zapewni idealną akustykę. Po wyjęciu paneli z opakowania, zacznij je układać od rogu pokoju. Układaj je wzdłuż ściany, rząd po rzędzie. Podłoga z paneli potrzebuje 1 cm dytacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.