Rzeczy, których nie może zabraknąć w Twojej skrzynce z narzędziami

Udostępnij na:  

 

Skrzynka narzędziowa przyda nam się nie tylko zapalonym majsterkowiczom. Przyda się w czasie drobnych awarii, które potrafimy naprawić sami. Dlatego powinna znaleźć swoje miejsce w każdym domu. W skrzynce narzędziowej, która będzie wyciągana tylko w razie awarii, powinny się znaleźć podstawowe narzędzia, takie jak śrubokręt, młotek i kombinerki.

Jeżeli nie ma w nas duszy majsterkowicza, to nie ma sensu inwestować w drogie sprzęty, których i tak ostatecznie nie użyjemy. Przy większych defektach i tak zadzwonimy po fachową pomoc.

Jeżeli jednak planujemy czasem majsterkować i wykonywać drobne domowe prace, to przydadzą nam się zróżnicowane narzędzia. Tak naprawdę czy w skrzynce znajduje się wszystko co powinno, okaże się dopiero przy pierwszej awarii.

Tego na pewno nie może zabraknąć

W naszej skrzynce z narzędziami nie powinno zabraknąć śrubokręta. Najlepszy będzie model z wymiennymi końcówkami. Dostępne są także zestawy śrubokrętów, w których znajdują się wersje płaskie i krzyżakowe o różnych rozmiarach. Jeżeli nie boimy się drobnych napraw elektrycznych, to powinniśmy wyposażyć naszą skrzynkę w specjalny śrubokręt z neonowym wskaźnikiem. Dzięki niemu będziemy wiedzieli, czy przypadkiem nie ryzykujemy  kontaktu z elementami będącymi pod napięciem. Niezbędne są także klucze, które również można nabyć w zestawach. Klucze płaskie przydadzą się np. do skręcania mebli, natomiast klucze nasadowe możemy wykorzystać m.in. do drobnych napraw hydraulicznych. Warto pamiętać także o elementach z pozoru błahych, jednak w niektórych sytuacjach niezastąpionych – ołówku, papierze ściernym i metrówce.

Pamiętaj o porządku!

Nawet najlepiej wyposażona skrzynka narzędziowa nie będzie dla nas pomocą, jeżeli nie utrzymamy w niej porządku. Każde narzędzie powinno mieć swoje miejsce, aby w razie potrzeby można było szybko po nie sięgnąć. Po skończonej pracy elementy należy odkładać na swoje miejsce.

Gotowe skrzynki z narzędziami w środku, lub puste do samodzielnego wyposażenia można nabyć w szerokim asortymencie sklepu Castorama: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/narz.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.