Buda dla psa – jaką wybrać?

Udostępnij na:  

 

I oto on! W końcu pojawił się w życiu twojej rodziny. Po wielu prośbach twoich dzieci, które mówiły, ze chcą pieska wreszcie razem z żoną zdecydowaliście się wziąć szczeniaczka ze schroniska i dać mu dom. Oprócz wymyślania imienia i wychowania czworonoga stoi przed wami kolejne zadanie – wybór budy dla psa. Jaki model będzie najlepszy?

Wielkość budy

Zanim zaczniesz wybierać konkretne modele psiego domu, sprawdź jaką wielkość ma twój pupil, tak by buda nie była dla niego za mała, a także nie okazała się zbyt duża. Możesz zmierzyć psa lub skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, które po wybraniu rasy same podadzą ci przybliżoną wielkość zwierzęcia. Dzięki temu wybierzesz odpowiednio dopasowany model.

Jaki model budy wybrać?

Okazuje się, że buda może być zwyczajna lub ocieplona czy wykonana w wersji luksusowej (więcej informacji tutaj). Oczywiście wybór jest zależny od zasobności portfela. Za klasyczną budę, czyli legowisko bez ocieplenia zapłacisz od 300 do 700 zł, a ocieplana buda z tarasem to wydatek rzędu 600-1200 zł, w zależności od użytych materiałów oraz wielkości schronienia.

Producenci proponują:

  • modele klasyczne, czyli legowiska

  • budy z przedsionkiem, czyli takie, które chronią legowisko przed wiatrem oraz intensywnymi opadami deszczu, dlatego wnętrze jest cieplejsze

  • buda z tarasem, na którym pies może sobie swobodnie wypoczywać

  • buda luksusowa w kształcie litery L, czyli taka, która posiada i przedsionek, i podest. Legowisko jest bardzo wygodne i przede wszystkim ciepłe.

Jak własnoręcznie wykonać budę?

Oczywiście wszystkim majsterkowiczom polecamy samodzielne wykonanie budy dla czworonoga. Zwierzak znajdzie schronienie, a satysfakcja z samodzielnej pracy – zapewniona. Zobacz, jak zostały wykonane inne budy dla psa i zainspiruj się! Wystarczą zaimpregnowane deski, płyty OSB oraz szczere chęci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.