Jak zbudowac prosty domek ogrodowy?

Udostępnij na:  

 

Każdy kto posiada ogród wie jak przydatny jest ogrodowy domek bądź altanka. Może być on zarówno miejscem gdzie składuje się rozmaite rzeczy jak doskonałą ochroną przed warunkami atmosferycznymi dla ludzi i zwierząt.

Materiały potrzebne do budowy:

  1. Młotek,
  2. Piła,
  3. Bale drewna i deski  / deski oraz słupki ogrodzeniowe,
  4. Plandeka,
  5. Gwoździe.

Pierwszą z metod jest budowa domku z bali.  Podstawa będzie tutaj znalezienie drzew zdrowych, solidnych i mających jak najbardziej zbliżone proporcje jeśli chodzi o długość i obwód. Następnie na końcu każdego z nich zrób nacięcia tak jak na obrazku, które zapobiegną przesuwaniu się bali. Kolejnym ruchem jest ich poukładanie, najlepiej byłoby gdybyś zrobił to z pomocnikiem.

 Make-a-Log-Cabin-for-Kids-Step-3

Ułóż bale na wysokość jakiej oczekujesz pamiętaj jednak aby z nią nie przesadzić –  wraz ze wzrostem wysokości maleje stabilność całej konstrukcji. Czas na pracę na wysokościach. Wbij w ziemię dwie belki a nad nimi poprowadź mocną żerdź. Krokwie również muszą być bardzo wytrzymałe.

629px-Make-a-Log-Cabin-for-Kids-Step-5Ostatnim etapem jest budowa dachu. Proponuję zrobić go z desek jak na załączonym zdjęciu bądź ewentualnie plandeki z bardzo mocnego materiału. Jest to szczególnie ważne, jeśli domek ma przetrwać miesiące zimowe, kiedy pojawi się śnieg.

629px-Make-a-Log-Cabin-for-Kids-Step-6Jeśli nie chcesz pozostawiać konstrukcji w stanie otwartym (tak jak na obrazku) musisz jeszcze wypełnić przestrzeń pomiędzy ścianą a dachem. Proponuję wykorzystać do tego odpowiednio przyciętą płytę umocowana gwoździami. Możesz również spróbować zabezpieczyć domek plandeką jednak będzie ona mniej trwała.

Drugim ze sposobów na stworzenie prostego domku jest skonstruowanie go na zasadzie szkieletu z bardzo wytrzymałych desek. Pierwszym zadaniem będzie wybór odpowiednich materiałów oraz utworzenie wspomnianej konstrukcji. W tym przypadku ważne jest, aby były one jak najmocniejsze tak aby uczynić cała konstrukcję stabilną i bezpieczną.

670px-Make-a-Log-Cabin-for-Kids-Step-8

Kolejnym posunięciem będzie użycie słupków ogrodzeniowych, łatwo dostępnych w wielu sklepach z materiałami ogrodniczymi, do utworzenia ścian. Przy ich zakupie zwróć uwagę na solidność i grubość.

Make-a-Log-Cabin-for-Kids-Step-9

Zwieńczeniem konstrukcji jest położenie dachu. W tym celu przyda się gont bitumiczny – jest bardzo łatwy w montażu, a poza tym wytrzymały.

Podane powyżej przykłady to oczywiście najprostsze możliwości, które można modyfikować. Po odpowiednim uszczelnieniu realna stanie się opcja doprowadzenia prądu i wody. Przyda się również podłoga czy też okna. Wszystko zależy tylko od Twojej chęci pracy i kreatywności.

Do dzieła!

Źródło zdjęć – wikihow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.