3 proste stoliki, które możesz wykonać we własnym domu

Udostępnij na:  

 

Dziś chciałbym przedstawić Ci propozycję trzech prostych stolików, których wykonanie nie zajmie Ci dużo czasu, a ich niepowtarzalność będzie gwarantowana. Można je wykorzystać  w wielu miejscach – warsztacie, salonie czy też Twoim gabinecie – Twoja kreatywnośc jest tu jedynym ograniczeniem.

Pierwszy z nich jako bazę będzie miał walizkę. W tym przypadku najlepsza będzie taka, która ma bardzo mocne dno czyli de facto jedną ze ścianek. Jeśli nie posiadasz takowej walizy, musisz ją wzmocnić płytą pilśniową średniej grubości, którą przytniesz wedle oczekiwanych wymiarów. Następnie wykorzystaj podkładki metalowe, śruby oraz wkrętarkę do zamocowania nóg tak jak na zdjęciach – viola – walizko-stoli jest gotowy!

670px-Make-a-Luggage-Table-Step-2-Version-2

670px-Make-a-Luggage-Table-Step-3-Version-2

Make-a-Luggage-Table-Step-4-Version-2

Kolejny pomysł to stolik z europalety. Jako, iż zaprezentowałem Ci już kiedyś w jaki sposób skutecznie rozebrać europaletę aby nie zniszczyć drewna z jakiego jest ona zrobiona, nie sprawi Ci również trudności budowa tego stołu. Pierwszym krokiem w jego konstrukcji będzie odnalezienie palety niezniszczonej ze zdrowym drewnem. Następnie musisz oczyścić całość za pomocą szczotek bądź piasku – można też użyć oczywiście narzędzi jednak uważaj aby nie uszkodzić palety. Osobiście proponuję użycie myjki ciśnieniowej. Stolik z europalety może mieć kilka wersji, są one wszystkie bardzo proste do wykonania i w zasadzie wymagają jedynie dosztukowania kółek bądź nóg do pierwotnej konstrukcji bądź jej lekką tylko modyfikację. W przypadku problemów z usuwaniem gwoździ i tym podobnymi sprawami zerknij do wpisu o rozbiórce europalety.

Mi osobiście bardzo przypadł do gustu niski stolik z kółkami. Jego zaletami są prostota konstrukcji, a także łatwość w poruszaniu. Europaletę należy zdemontować tak aby wyglądała tak jak na zdjęciu, a następnie polakierować w celu lepszej konserwacji oraz wyglądu. Koła zamocujesz za pomocą wkrętarki oraz śrub – gotowe zestawy można kupić w wielu sklepach – ułatwieniem są „klocki” znajdujące się na każdym rogu palety, do których bez problemu je przytwierdzisz.

FCS713HH5IRWZF8.MEDIUM

Efekt zadowoli nawet najbardziej wybrednych. Przy odpowiednim wkomponowaniu w resztę mebli, tego typu stół może stanowić świetną ozdobę o bardzo dużym stopniu użyteczności.

Ostatnia z moich propozycji jest zarazem banalnie prosta jak i bardzo efektowna – stół z plastra drewna. Przy wyborze „blatu” proponuję kierować się przede wszystkim jego wyglądem oraz grubością – powinna ona wynosić między 10 a 12 centymetrami. Plaster odcinamy za pomocą piły, a następnie wyrównujemy powierzchnię szlifierką. Nogi najprościej zamontować w postaci starych nóg od innego stołu choćby jak na zdjęciu. Oczywiście możliwe są też inne rozwiązania jak zwykłe nogi z drewna o różnej długości i kształcie.

logtable-680x1024

Zdjęcia zaczerpnięto z:

instructables.com

seakettle.com

wikihow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.