Jak ocieplić wnętrze mieszkanie? Jakich dekoracji do tego użyć?

Udostępnij na:  

 

Kiedy mamy urządzone wnętrze pomieszczenia lub całego mieszkania w stylu loftowym – bywa, że po dłuższym okresie zaczyna nas ono przytłaczać. Nic dziwnego, górują w nim przeważnie metal i beton. Staramy się wtedy urządzić pomieszczenia tak, aby były najbardziej dla nas przyjazne i przytulne. Jednak zawsze czegoś nam w nich brakuje i nie możemy osiągnąć zamierzonego efektu. Istnieje kilka prostych zabiegów, dzięki którym wnętrze pomieszczenia stanie się przytulne i wyjątkowe.

Wybierzmy odpowiednie kolory

Pierwszym zabiegiem, dzięki któremu wnętrze pomieszczenia nabierze ciepła to odpowiedni wybór kolorów. Starajmy się wybierać te z ciepłej palety barw. Bardzo często na małej próbce trudno ocenić, czy dany kolor posiada odpowiedni odcień. Warto zatem kupić tak zwany próbnik i pomalować fragment ściany, aby widzieć, jak dokładnie będzie on wyglądał. Bardzo często okazuje się, że kolor wygląda zupełnie inaczej na naszej ścianie niż na małej próbce.

pexels-photo-7

Ważna rola światła

Równie istotną rolę co użyte kolory odgrywa światło. Należy przede wszystkim zastanowić się, w jakich miejscach będziemy chcieli umieścić poszczególne punkty. Zdecydowanie nie może być ich za mało – wówczas światło będzie zbyt słabe. Jednak użycie zbyt wielu lamp może się okazać przesadą, a przesiadywanie w takim pomieszczeniu bardzo szybko będzie męczyło nasz wzrok. Należy odpowiednio wypośrodkować ilość lamp, jaką chcemy użyć. Więcej znajdziesz w tym miejscu.

A może kominek?

Jeżeli mamy możliwość, warto również pomyśleć o kominku w pomieszczeniu. Nic nie nadaje takiego klimatu i charakteru jak kominek i możliwość podziwiania ciepłych płomieni. Dodatkowo zapewni nam miłe i przyjemne ciepło. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, warto również pomyśleć o zapaleniu wieczorem kilku świec w różnych miejscach, w pomieszczeniu.

Pamiętajmy też, że nasze mieszkanie nie powinno być wyjęte z katalogu i tak samo urządzone. Nie bójmy się ozdabiać go prywatnymi akcentami. Poustawiajmy na meblach nasze fotografie, ciekawym rozwiązaniem może być również stworzenie na ścianie galerii zdjęć z naszymi najbliższymi. Pamiętajmy jednak o umiarze – najważniejsze w ocieplaniu wnętrza jest również zachowanie umiarkowania i wypośrodkowania wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.