Lustro łazienkowe – jakie wybrać?

Udostępnij na:  

 

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez lustra, w końcu codziennie z niego korzystamy. By jednak wybrać to najodpowiedniejsze, warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach. Dzięki nim wybrane przez nas lustro łazienkowe będzie nam doskonale służyło.

Łazienkowe lustro spełnia wiele funkcji

Jest niezbędne przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, stanowi element dekoracyjny, a także może pełnić funkcję aranżacyjną, przyczyniając się do optycznego powiększenia wnętrza. Wszystkie wspomniane funkcje powinny wpisywać się w nasze oczekiwania i potrzeby.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając lustro przede wszystkim warto znać jego wymiary. Standardowo szerokość luster wynosi zazwyczaj 40-80 cm, podczas gdy grubość nie powinna być mniejsza niż 4 mm. Jeśli ten element ma być umieszczony między kafelkami, potrzebujemy bardzo dokładnych wymiarów – tak, by lustro tworzyło z nimi spójna całość.

pexels-photo-54377

Dopasowanie do aranżacji wnętrza

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest dopasowanie lustra do aranżacji wnętrza. Modeli jest mnóstwo, dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto pomyśleć o praktycznych dodatkach, takich jak oświetlenie czy półka pod lustrem. Pierwsze rozwiązanie pomoże nam na dokładniejsze doświetlenie tego elementu, a co za tym idzie na ułatwienie nam czynności higieniczno-pielęgnacyjnych. Niektóre lustra posiadają wbudowane oświetlenie, innym można je zapewnić używając, np. kinkietów.

Półka pod lustrem z kolei to doskonale rozwiązanie, gdy w łazience nie ma zbyt wielu mebli. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na łazienkowe akcesoria. Obecnie wiele modeli luster posiada dodatkową, często ruchomą mniejszą powierzchnię – lustro powiększające, przydatne zwłaszcza do dokładnego robienia makijażu. Jeśli z kolei nie przepadamy za zaparowanym lustrem, warto pomyśleć o zamontowaniu pod nim folii grzewczej. W tym wypadku jednak lustro powinno mieć takie wymiary, by całkowicie zakryć folię. Po więcej odwiedź także to miejsce.

Jaki montaż?

Ostatnią wskazówką jest sposób montażu – tu także każdy może wybrać najodpowiedniejszy dla siebie. Wyróżniamy cztery podstawowe sposoby – na taśmę, haczyk, klej oraz w formie specjalnych uchwytów. Warto przy tym pamiętać o wadze lustra i odpowiednim dopasowaniu metody montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.