Kiedy warto wybrać bramę garażową segmentową?

Udostępnij na:  

 

Producenci bram garażowych oferują swoim klientom szereg możliwości i wyborów. Bramy garażowe różnią się głównie zasadą ich budowy, jak również sposobem otwierania. Producenci bram garażowych oferują najczęściej bramy uchylne, bramy segmentowe, bramy rozwieralne, jak również bramy rolowane.

Wady i zalety

Każda z wymienionych bram ma niewątpliwie swoje wady i zalety. Ostatnio na popularności zyskują bramy garażowe otwierane segmentowo. Wyróżnia się w tym wypadku ich dwa rodzaje – pierwsze są otwieranie do góry, drugie bocznie. Dzięki swojej konstrukcji podczas otwierania nie zajmują one dużo miejsca przed garażem. Dzięki temu są bardzo dobrym rozwiązaniem w miejscu, gdzie garaż klienta jest umiejscowiony na krótkim podjeździe lub też wjazd do niego jest umiejscowiony bezpośrednio przy drodze.

Kolejną z ich zalet jest ich dużo większa szczelność niż w przypadku bram uchylnych. Ten rodzaj bram bardzo często jest wybierany w garażach, do których doprowadzone zostało ogrzewanie. Sprawdzą się zatem idealnie również w garażach, które stanowią część całego domu. Niewątpliwą zaletą bram segmentowych jest możliwość och zamontowania w otworach z łukowym nadprożem.

garage

Materiał

Najczęściej do produkcji bram garażowych używa się blachy stalowej lub aluminiowej. Bardzo popularnym materiałem do ich produkcji jest również drewno. Stosuje się również bramy wykonane z blachy miedzianej lub aluminiowej, którą pokrywa się brązem lub miedzią. Możliwe jest również zastosowanie ocieplenia do bramy garażowej. Zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo dobre w przypadku, kiedy garaż wbudowany jest w dom. Dodatkowo decydując się na blachę, najlepiej jest wybrać opcję ocieplaną. W przypadku wolnostojącego garażu, który jest nieogrzewany, nie warto inwestować w takie rozwiązanie. Zainteresowany? Zobacz też tutaj.

Napęd

Bramy garażowe każdego rodzaju bardzo często zaopatrywane są w napęd. Bramy garażowe zaopatrzone są w zamki ryglujące, które w każdym momencie można otworzyć za pomocą klucza. Otwieranie jej ułatwione jest dzięki zamocowanemu uchwytowi w takim miejscu, aby było to jak najprostsze i wymagające jak najmniejszego wkładu siły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.